В Україні завершився «Чілдрен Кінофест»

За підсумками глядацького голосування найкращим фільмом «Чілдрен Кінофесту-2015» стала музична комедія «Фелікс» спільного виробництва ПАР і Великобританії. Урочисте закриття фестивалю відбулося 7 червня у Києві.

Юні глядачі фестивалю та їхні батьки оцінювали фільми за 5-бальною шкалою. Музична комедія Роберти Дюрран «Фелікс» про маленького саксофоніста перемогла у міжнародному конкурсі «Чілдрен Кінофесту», отримавши найвищу оцінку головного журі: 4,78. Друге місце з результатом 4, 75 балів посіла лірична анімаційна легенда «Пісня моря» від ірландського режисера Томма Мура. На третьому місці опинився голландський фільм «Буча» Марка де Клое з результатом 4,64 бала.

На церемонії закриття фестивалю були також оголошені переможці конкурсу аматорських короткометражних фільмів «Зніми, як Мельєс!» Гран-прі здобули автори роботи «Боягуз не грає у футбол» з Одеси. За умовами конкурсу, юні учасники створювали свої рімейки фільмів Жоржа Мельєса: головною вимогою було використання прихованого монтажу. Свого фаворита в конкурсі «Зніми, як Мельєс!» обрав телеканал «Піксель» – ним також стала стрічка «Боягуз не грає у футбол», 13 червня вона буде показана на ефірі каналу. Житомирські автори трьох фільмів, які потрапили до десятки фіналістів, також відзначені призами симпатій від журналу «Пізнайко» й торгової марки Uno.Спеціальним гостем «Чілдрен Кінофесту» стала правнучка Жоржа Мельєса, Марі-Елен Леріссі. На закритті фестивалю в Києві вона представила «Шоу Жоржа Мельєса» – колекцію фільмів легендарного режисера в супроводі живої музики та оповідання. Марі-Елен Леріссі виголошувала тексти, якими понад сотню років тому озвучував власні фільми її прадід. На фортепіано пані Леріссі акомпанував український джазовий музикант Олексій Боголюбов. У номері «Подорож на Місяць» соло виконав запрошений музикант Денис Аду. Марі-Елен Леріссі особисто вручила приз переможцю конкурсу «Зніми, як Мельєс!»

Безкоштовні покази «Чілдрен Кінофесту» відвідали близько 20 тисяч глядачів. Із них 15 тисяч узяли участь у голосуванні. Значна частина глядачів – діти із соціально незахищених верств населення: групи були організовані у співпраці з понад сотнею благодійних організацій та фондів. Чимало молодих людей вперше дивилися фільм у кінотеатрі.

2015 року «Чілдрен Кінофест» відбувся вже вдруге. Фестиваль тривав із 29 травня по 7 червня у 14 містах України. У конкурсній програмі брали участь сім нових зарубіжних кінострічок для юної аудиторії, що представляють Бельгію, Великобританію, Німеччину, Голландію, Данію, Ірландію, Люксембург, Норвегію, Францію і ПАР. Національний кінематограф у позаконкурсній програмі презентувала добірка української анімації від студії «Укранімафільм». Спеціальною подією «Чілдрен кінофест» стала ретроспектива фільмів майстра німого кіно Бастера Кітона.

В Житомирі майданчик для фестивалю люб’язно надав кінотеатр «Україна». Кожен день фестивальному показу передував культурний захід: виконання музичних творів студентами та викладачами духового та хорового відділів Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка, виступ майстра-лялкаря Сергія Соловйова з Житомирського обласного академічного театру ляльок, книжкові виставки від видавництва «Час Майстрів» та «Видавництва Старого Лева».Источник: “http://zhzh.info/publ/41-1-0-7743”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя